پنجره عشق

با سلام خدمت هنر دوستان عزیز بخصوص دوست داران هنر بافتنی

برای این پست آموزش بافت یک سیوشرت کلاه دار پسرانه رو در نظر گرفتیم که مناسب سایز ۴ تا ۶ سال می باشد و کل بافت رکن می باشد

برای این بافت شما نیاز به کلاف ضخیم مناسب میل شماره ۸ و تعدا کلاف زغالی ۵ و ۱ کلاف رنگ کرم دارید

بافتمون از جلو شروع می شه و بعد به ترتیب پشت و آستین و کلاه رو می بافیم

جلو :

با کاموای زغالی ۲۵ دانه سر انداخته و ۱۶ خط رکن ببافید و ۱۶ خط دیگر هم با رنگ کرم رکن ببافید.به حلقه لباس می رسید ، ۳ دانه کور کنید.۹ خط رکن که بافتید به گودی سینه می رسید که به ترتیب ابتدا ۲ دانه بعد ۳ بار یک دانه کور کنید.قد بافت بعد از حلقه به ۱۷ خط رکن که رسید دانه ها را کور کنید و طرف دیگر را قرینه ببافید.

پشت :

با کاموای زغالی ۵۳ دانه سر انداخته و ۱۶ خط رکن ببافید و ۱۶ خط دیگر را با کرم ببافید.به حلقه لباس که رسیدید ۳ دانه کور کنید.۱۶ خط رکن دیگر با زغالی ببافید.

آستین :

با کاموای زغالی ۲۶ دانه سر انداخته و در حین بافت هر ۵ خط به ۵ خط رکن یک دانه به طرفین اضافه کنید و به ۴۰ دانه که رسید دیگر اضافه نکنید و تعداد خط های رکن از شروع بافت به ۴۳ خط که رسید دانه ها را کور کنید.

کلاه :

درزهای سرشانه را دوخته و از دور یقه پشت و جلو ۲۶ دانه در آورید و ۶۶ خط رکن ببافید و دانه ها را کور کنید.از طرفین جلو و کلاه برای سجاف دانه بگیرید و ۶ خط رکن ببافید.در حین بافت بعد از ۴ خط رکن در سمت چپ ۴ جا دکمه باز کنید و بعد از آن دو خط دیگر رکن را ببافید و دانه ها را کور کنید.

بافتمون اینجا به پایان رسیده و امیدواریم از این آموزش هم لذت برده و استفاده کنید.

 


نوشته شده در دوشنبه 17 آذر 1393 ساعت 06:50 ب.ظ توسط باران نظرات    قالب جدید وبلاگ پیجك دات نت